Historische Leistung Volleyball mit Tymienia !!!

30 September 2013   Nachrichten

2013-09-28-09-17-25

 

Volleyball-Team aus der Schule des. Kardinal Ignacy Jez in Tymień bestehend aus: Damian Poszyler, Gała Casper, Kwasniewski Thomas, Michael Turkacz, Patrick Nadolny (vorbereitet von Frau Agnieszka Kaczmarek) genossen historischen Erfolg in der ersten gefunden 16 Orlik Wettbewerben national Volleymani.

28.09.2013 w Poznaniu, z samego rana, rozpoczęły się rozgrywki finałowe Orlik Volleymani chłopców. W turnieju finałowym wzięły udział 64 drużyny z całej Polski. Siatkarze z Tymienia w fazie grupowej w pierwszym meczu spotkali się z drużyną SP11 Kędzierzyn Koźle przegrywając w stosunku punktów 10-15. Całe szczęście w kolejnych spotkaniach trema ustąpiła i chłopcy zaczęli grać “swoją siatkówkę” wygrywając kolejno z drużynami z SP10 Suwałki (15:9), Piły (15:6) i Cewic (15:6). Niestety w ostatnim meczu grupowym z drużyną z Kielc zabrakło im szczęścia. Po ostatniej porażce sytuacja w grupie mocno się skomplikowała i do ostatniej chwili ważyły się losy awansu do pierwszej szesnastki turnieju. Po nerwowych chwilach oczekiwania okazało się, że wysokie zwycięstwa drużyny z Tymienia dały jej 2 miejsce w grupie premiowane wejściem do grona najlepszych 16 drużyn rozgrywek.

Kolejna faza turnieju odbywała się już system pucharowym (przegrana drużyna kończyła turniej). Niestety nasi siatkarze trafili na zwycięzcę grupy I – drużynę z Opola Lubelskiego, która dotarła aż do półfinału i okazała się zbyt mocna dla drużyny z Tymienia. Finalnie reprezentacja Zespołu Szkół im. Kardynała Ignacego Jeża została sklasyfikowana na miejscach 9-16 całego turnieju. Ogromne gratulacje !

Słowa podziękowania należą się także dla mgr Pawła Tomaszewicza, który w końcówce turnieju zastąpił mgr Agnieszkę Kaczmarek, która musiała opuścić swoich podopiecznych.