Wir teilen die Freude der anderen Erfolg unserer Volleyball!!!

19 September 2012   Nachrichten

siatkarze_01

Am Montag, 17. September, Volleyball mit Łekna, als Sieger der Regional Finals in Koszalin, nahmen an der National Provincial Turnier Finale Orlik Volleymania 2012. Oprócz nich na Orliku, w Drawsku Pomorskim pojawiło się 6 Teams. W wyniku losowania w pierwszym meczu zagrali z Trzebiatowem, który nadspodziewanie łatwo pokonali w dwóch setach. W półfinale zmierzyli się, z Wałczem, który pokazał się z bardzo dobrej strony w fazie eliminacyjnej. Także tą drużynę udało się pokonać 2 : 1. W finale, w meczu o pierwsze miejsce zagrali z drużyną gimnazjalistów z Chwiramu. Z wcześniejszych obserwacji wynikało, że łatwo nie będzie inie było. Ulegli rywalom 2 : 0 ( w setach, 10 : 15 ich 12 : 15)

Pomimo porażki w ostatnim meczu, udział drużyny z Łekna w tegorocznych rozgrywkach Orlik Volleymanii należy uznać za bardzo udany. Co prawda na Finał Ogólnopolski do Sopotu niestety nie pojadą, ale wszak za nimi uplasowały się drużyny z: Kolobrzeg, Wałcza, Trzebiatowa, Drawska Pomorskiego i Szczecina. To ostatnie miasto – stolica województwa, ma prawie tyle szkół podstawowych ilu wszystkich uczniów w szkole w Łeknie!!!!

Warto zaznaczyć, że sama organizacja Turnieju, w Drawsku Pom. stała na bardzo wysokim poziomie.

Piękna i kolorowa dekoracja Orlika, wszyscy uczestnicy otrzymali dwa komplety koszulek z logo sponsorów, a do tego poczęstunek. Na pierwsze trzy drużyny czekały nagrody specjalne: puchary, dyplomy i torby na sprzęt sportowy. Obfitość nagród osłodziła naszym chłopcom porażkę, w ostatnim meczu.

Chłopcy, których opiekunem jest p. Bogdan Wojsa, w turnieju wystąpili w następującym składzie:

  1. Kuba Gałka,
  2. Krzysztof Bara,
  3. Hubert Ilcewiczkapitan,
  4. Kuba Andrzejewski,
  5. Kamil Sitarz,
  6. Maciej Białek,
  7. Kacper Kalicki,
  8. Bartek Lewoczko.

Wyniki:

Kategoria Chłopcy 1999/2000:

Ćwierćfinały:

UKS Volley Wałcz – UKS OPP Powiat Kołobrzeg 2:0

Drawsko Pomorskie – UKS Sternik Szczecin 2:0

SKS Będzino– PG Trzebiatów 2:0

Gimnazjum Chwiram – wolny los

Półfinały:

SKS Będzino– UKS Volley Wałcz 2:1

Gimnazjum Chwiram – Drawsko Pomorskie 2:1

Mecz o 3 miejsce:

Drawsko Pomorskie – UKS Volley Wałcz 2:1

Finał:

Gimnazjum Chwiram – SKS Będzino 2:0