À plus long terme Słowienkowie

31 Juillet 2012   Nouvelles

IMG_1142

Projet “Les ancêtres – Słowienkowska Familiada”, menée vertu de la Loi sur place, a été officiellement lancé 25 Mai. Lors de la réunion, a présenté un projet de, ses buts et objectifs.

W czerwcu wspólnie po raz pierwszy piekłyśmy ciastomówi Anna Garbalska, sołtys Słowienkowa. – Wymieniłyśmy się przepisami, doświadczeniami. Była to świetna okazja do babskich pogaduszek. Następnego dnia urządziliśmy zebranie z naszymi seniorami, gdzie degustowaliśmy ciasta przy kawie i herbacie. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy od pierwszych osadników, którzy przybyli tu już w 1945 ans. Zdobyte informacje zostaną umieszczone w kronice Słowienkowa. Większość mieszkańców zazwyczaj nie wychodzi po za swoje obejścia. To też taka impreza była dla nich okazją nie tylko do wspominania dawnych czasów, ale także do zdobycia wiedzy o życiu, problemach i radościach swoich sąsiadów. Ponieważ wszystko tak świetnie się udało 30 czerwca miałyśmy spotkanie, podczas którego upiekłyśmy sezonowe ciasta z truskawkami. A na początku lipca spisywaliśmy materiały do Księgi Słowienkowa z relacji naszych seniorów. W każdym miesiącu mamy dwa spotkania.

Jeżeli ktoś zna jakieś ciekawe historie dotyczące Słowienkowa, które można umieścić w księdze miejscowości, proszony jest o kontakt z sołtysem Anną Garbalską.