TCO "Kyokushin Kanku Tymien" – sommation

5 Août 2013   Nouvelles

Il a terminé l'année scolaire 2012/2013, Alors il est temps de résumer les activités du club TCO "Kyokushin Kanku Tymien", travailler avec les écoles de. Ignacy Jez Cardinal Tymien. Des cours de karaté se déroulent dans Tymien depuis Octobre dernier. Initialement formé comme une branche de Koszalin kyokushin club de karaté, le président, et aussi mon entraîneur est Sensei Andrew Kłujszo 3 dan. Après le premier mois de cours de formation est venu 40 personnes. En voyant tant d'intérêt dans les arts martiaux en Extrême-Orient, podjęte zostały działania, de s'inscrire au club en tant qu'association indépendante. En Février. Karaté club a été officiellement enregistrée dans le registre de l'école clubs sportifs gérés par le préfet de Koszalin sous le nom: "Le Karaté Kyokushin Kanku Tymien".

Obecnie w klubie trenuje stała grupa, która liczy 34 karateka: 15 chłopców i 19 dziewcząt. Zajęcia prowadzone są w dwóch grupach wiekowych. Grupa I to dzieci w wieku 6-10lat, w której trenuje 17 enfants. Grupa II to młodzież i dorośli w wieku od 11 roku życia, w której również trenuje 17 personnes.
Od początku istnienia grupy widać ogromne zaangażowanie ze strony trenujących, jak i ich rodziców. Już teraz śmiało można powiedzieć, że klub karate w Tymieniu jest rozpoznawalny w gminie. Również umacniamy swoją pozycję w województwie.

Po raz pierwszy zaprezentowaliśmy się na Turnieju Mikołajkowym w grudniu 2012r., którego organizatorem był Mieleński Klub Sztuk i Sportów Walki, wystawiając 3 osobową drużynę i zdobywając tam dwa medale w poszczególnych kategoriach: Jakub Gałka w kategorii walka bez kontaktu 6 lat zdobył srebrny medal, Adrianna Jęcek w kategorii 12-13 lat zdobyła brązowy medal. Kolejne zawody to Mistrzostwa Pomorza, które zorganizował klub karate kyokushin „Husaria” w Szczecinie. Na ten turniej pojechaliśmy z liczną grupą 16 Joueur, przywieźliśmy cztery brązowe medale, które zdobyli: w kategorii kumite dziewczynek 8 lat – Monika Saramak, w kategorii kumite chłopców 9 lat – Radosław Madej, w kategorii kumite młodzików 60kg – Mateusz Todorowski, w kategorii kumite juniorów powyżej 65kg – Bartłomiej Gołuchowski. Trzeci start naszych karateków to Wojewódzka Olimpiada Młodzieży, którą zorganizował klub karate w Złocieńcu. W zawodach tych wzięło udział 330 les joueurs de toute la région. Nasz klub wystawił tam 20 Joueur, dzięki czemu zdobyliśmy aż 7 médaille: 2 argent et 5 brązowych. Należy dodać, że pierwszych 8 miejsc jest punktowanych w rankingu WOM. Oto laureaci:
Gałka Jakub – II miejsce w kat. 6 ans
Dyngus Marysia – III miejsce w kat. 8 ans
Marczak Natalia – III miejsce w kat. 9 ans
Jęcek Adrianna – II miejsce w kat. kumite 12-13lat
Birycka Basia – III miejsce w kat. Kumite 12-13 lat oraz III miejsce w kat. Kata 13 ans
Madej Daria – III miejsce w kat. Kumite 14-15 ans
Birycka Ania – V miejsce w kat. Kata 14-15 lat oraz VI miejsce w kat. Kumite 14-15 ans.

Nasi karatecy mogli również zaprezentować swoje umiejętności, występując na pokazach karate. Wystąpiliśmy podczas XXI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Domu Ludowym w Tymieniu. Zaprezentowaliśmy się na Balu Sportowca, którego organizatorem w tym roku był Zespół Szkół im. Ignacy Jez Cardinal Tymien. Można powiedzieć, że występowaliśmy u siebie, bo na sali, w której trenujemy od początku. Wystąpiliśmy również na festynie z okazji Dnia Dziecka, który zorganizowała Rada Rodziców naszej Szkoły.
Karatecy mieli okazję podnieść swoje kwalifikacje podchodząc do egzaminu na stopnie kyu, zmieniając kolory pasa, którym zawiązują karate-gi. Pierwszy egzamin, w którym wzięliśmy udział, odbył się na sali w Koszalińskim Klubie Karate Kyokushin, w grudniu 2012r. wzięło w nim udział 14 naszych karateków, którzy pomyślnie zdali egzamin. Egzaminatorem był Sensei Andrzej Kłujszo, prezes koszalińskiego klubu i zarazem prezes Okręgowego Zachodniopomorskiego Związku Karate. Drugi egzamin odbył się w sesji letniej tj. 20 Juin. Z racji dużego zainteresowania ze strony naszych karateków, którzy chcieli podnieść swoje kwalifikacje, Sensei Andrzej Kłujszo postanowił przyjechać na egzamin do naszego Dojo w Tymieniu. Do egzaminu przystąpiło 33 karateków i wszyscy zdali go pomyślnie.
Ostatni trening w sezonie 2012/2013 odbył się wraz z rodzicami. Grupa pierwsza karateków zmierzyła się przeciwko swoim opiekunom w konkurencjach sprawnościowych i zwyciężyli 4:3, natomiast grupa druga rozegrała mecz siatkówki przeciwko rodzicom i zwyciężyli 2:1.
Klub realizował swoje cele i zadania zgodne ze statutem klubu dzięki pomocy Dyrekcji Zespołu Szkół im. Kardynał Ignacego Jeża w Tymieniu, dzięki środkom własnym tj. składki członkowskie oraz w dużej mierze dzięki darowiznom od instytucji i grupy ludzi z lokalnego środowiska. W imieniu swoim, dzieci oraz ich rodziców serdecznie dziękuję za udzielenie wsparcia finansowego, dzięki któremu zakupiony został sprzęt sportowy za kwotę ponad 1500zł, et 700 zł zostało przeznaczone na zakup sprzętu w roku szkolnym 2013/2014. Za udzielone wsparcie dziękuje Państwu Genowefie i Tadeuszowi Paczkowskim, Państwu Danucie i Tadeuszowi Chmielewskim, Państwu Danucie i Janowi Micielskim, Państwu Alicji i Antoniemu Sobieraj, Pani Teresie Turkacz – Prezesowi Pomorskiego Banku Spółdzielczego o/Będzino, oraz Prezesowi Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej „Przymorze” w Tymieniu Panu Franciszkowi Adamiukowi.
Podziękowania należą się również Dyrekcji Szkoły, Panu Dyrektorowi Mirosławowi Gostomczykowi oraz Pani Wicedyrektor Jolancie Szubie, za pomoc i wsparcie w realizacji celów klubu. Dziękuję również wszystkim rodzicom za zaangażowanie, za pomoc w poszukiwaniu sponsorów oraz dziękuję Wam drodzy karatecy za to, że razem budujemy i propagujemy karate kyokushin w naszej gminie. Życzę wszystkim wytrwałości i zadowolenia z podążania niełatwą drogą, jaką jest karate kyokushin. OSU!