Gminny Dzień Dziecka w Dobrzycy

2 Juin 2014   Nouvelles

Dnia 31.05.2014r. na boisku sportowym w Dobrzycy w ramach projektu „Aktywnie, ciekawie i pożytecznie – cykl imprez na terenie Gminy Będzino” odbył się festyn sportowo – rekreacyjny zorganizowany przez Gminę Będzino przy współpracy z Kołem Gospodyń Wiejskich w Dobrzycy, jednostkami OSP w Dobrzycy, Radą Sołecką w Dobrzycy, Biblioteką w Dobrzycy i Gminnym Ośrodka Kultury w Będzinie. Festyn poświęcony obchodom Dnia Dziecka rozpoczął się od odczytania życzeń skierowanych do dzieci, od Przewodniczącego Rady Gminy w Będzinie pana Andrzeja Nożykowskiego i Wójta Gminy Będzino pana Henryka Brody.

Następnie pan Dyrektor Jerzy Łuczak zaprezentował dzieciom Puchar Przechodni Dyrektora GOK w Będzinie, o który rywalizowało osiem świetlic z terenu Gminy Będzino. Każda świetlica brała udział w rozgrywkach, które przygotowali i przeprowadzili pan Stefan Wawrzeńczyk i pan Adam Zabrocki instruktorzy GOK. Konkurencje były różne, dopasowane do wieku i różnorodnych zdolności uczestników min. Tirer au but, jonglerie volley ball et le soccer, jette dans le panier, saut à la corde (tu padły rekordy), zresztą tak jak w zabawie z hula-hop (dziewczyny górą !). Po zaciętej rywalizacji, zwyciężyła drużyna ze świetlicy w Mścicach. Mieszkańcy obecni na festynie otrzymali darmowy posiłek. W trakcie festynu dzieci mogły skorzystać z darmowej przejażdżki ciuchcią, oraz zabaw na dmuchanych pałacach. Dzięki pani Magdalenie Palińskiej, która realizowała się jako wizażystka na festynie pojawiły się księżniczki, koty, klauny na twarzach oraz ciekawe tatuaże na rękach zadowolonych dzieci. Następnie odbyła się impreza taneczna, w której wzięło udział kilkaset osób z różnych miejscowości naszej Gminy, a także osoby przyjezdne.

Realizacja zadania w ramach projektu “Aktywnie, ciekawie i pożytecznie – cykl imprez na terenie Gminy Będzino”. Projekt dofinansowany ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 w ramach Działania 413 Mise en œuvre de stratégies de développement local pour les petits projets.