Nous félicitons le, parce que c'est vraiment ce que!

8 Mai 2013   Nouvelles

De Février à la fin de Avril permanent élimination tournois Ouest Mini Vollecup 2013. Cette édition provinciale du Programme national pour Kinder + Sport, największych rozgrywek siatkarskich dla najmłodszych, które firma Ferrero razem z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej prowadzi w naszym kraju już od czterech lat, popularnie określanych mianem „Kinderek” W całym województwie do rozgrywek zgłosiło się aż 170 équipes, du nombre d' 9 notre communauté. Nasze drużyny spisały się doskonale, aż siedem z nich awansowało do finału wojewódzkiego.

Niewątpliwym liderem jest Szkoła Podstawowa w Łeknie, która wprowadziła do tego etapu rozgrywek wszystkie zgłoszone drużyny. Dwie drużyny dziewcząt, w kategorii klasy V w składzie: Victoria Kowalczyk, Susan Staniak, Julia Grajper, Wiktoria Pocheć, oraz kategorii klas VI w składzie: Martyna Stefańska, Mariola Gwizd, Wiktoria Nawrocka, Maria Szczeparska, Karolina Strzelczyk (op. p. Halina Subel) i trzy drużyny chłopców w kategorii klas IV w składzie: Dawid Bara, Szymon Szejbach, Wojciech Waligóra, w kategorii klas V w składzie: Kacper Kalicki, Bartosz Lewoczko, Kamil Cieślik oraz w kategorii klas VI w składzie: Hubert Ilcewicz, Kamil Sitarz, Maciej Białek, Paweł Tazbir (op. p. Bogdan Wojsa).

Szkoła Podstawowa w Mścicach wprowadziła jedną drużynę chłopców w kategorii klas V w składzie: Blazej Szewczyk, Wiktor Klemunda, Piotr Oleśkiewicz, Piotr Szlichta (op. p. Wiesław Subel), natomiast Szkoła Podstawowa w Tymieniu także jedną drużynę chłopców, w kategorii klas VI w składzie: Kwasniewski Thomas, Casper Gala, Kubiak Kewin, Michael Turkacz, Poszyler Damian, Nadolny Patryk (op. p. Agnieszka Kaczmarek).

Warto podkreślić, że region, w którym rywalizowały nasze drużyny był najaktywniejszy w całym województwie. Rozegrano w nim najwięcej, bo aż 12 turniejów eliminacyjnych, z tego 5 w Zespole Szkół w Mścicach, tak więc awans naszych drużyn na pewno nie był dziełem przypadku.

Organizowane przez nas turnieje zostały bardzo wysoko ocenione przez Zachodniopomorski Związek Piłki Siatkowej w Szczecinie. Efektem tej oceny jest powierzenie nam organizacji jednego z finałów wojewódzkich.

Le lundi 13 Mai, w hali sportowej w Zespole Szkół w Mścicach o miano najlepszego zespołu w województwie zachodniopomorskim, premiowane awansem do finału ogólnopolskiego będą rywalizować najmłodsi – uczniowie klas czwartych. W sumie dwanaście zespołów.

Wszystkich miłośników siatkówki w dziecięcym wydaniu serdecznie zapraszamy. Emocje gwarantowane, bo najmłodsi bardzo poważnie traktują swoje występy, a ich rywalizacja to sport w najczystszej formie.

Początek zawodów godzina 10.
Więcej o turnieju tutaj:
http://zzps.pl/TURNIEJE_FINALOWE___ZACHODNIOPOMORSKIE_MINI_VOLLEY_CUP_2013__I_KINDER___SPORT___KOMUNIKATY__415
Dokładnie załącznik: DWÓJKI CHŁ. MŚCICE